Akademia Techniki - Koncepcja, Kreacja, Produkt

PORADNIK METODYCZNY / МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

9. SCENARIUSZ NR 2 / СЦЕНАРІЙ №2

scenariusz nr 2 – Interaktywna gra dydaktyczna łącząca grę planszową oraz aplikację QR.

Trener: Maria Sarachman

CEL ZAJEĆ:

  • kształtowanie kreatywnego podejścia,
  • poprawa współpracy w grupie,
  • doskonalenie umiejętności pozyskiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji,
  • rozwój zdolności twórczych,
  • rozwijanie umiejętności oceny, wyboru i uzasadniania swoich decyzji

 

POMOCE DYDAKTYCZNE: flipchart, arkusze papieru, kolorowe markery, komputery, drukarka, papier, kserokopiarka, kolorowe markery, narzędzia oprogramowania: Visual Studio Code oraz VPS-host.

METODY PRACY:  Burza mózgów, metoda projektu, praca w grupie

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Nazwa i opis czynności

Czas

Uwagi

1.  Faza wprowadzająca

 

·       Przygotowanie materiałów pomocniczych.

·        Zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w klasie.

·        Ustalanie czasu przerw, szanowania opinii innych, zabierania głosu, podawanie argumentów i kontrargumentów.

·       Wybór liderów IT;

·       Omówienie planu pracy zespołu nad programem tworzenia strony internetowej z grami dydaktycznymi;

 

240 min.

Uczestnicy projektu pracują razem w zespołach, a trenerzy pełnią rolę mentorów i zapewniają szkolenia wprowadzające. Wszelkie problemy z komunikacją w języku obcym są rozwiązywane przy pomocy tłumacza w smartfonie

 

2. Faza realizacji

Zespół pracuje nad stworzeniem gry planszowej wykorzystującej technologię kodów QR.

Plan pracy zespołu wygląda następująco:

·       nieprzerwane działanie sprzętu i oprogramowania oraz stworzenie podstaw strony internetowej;

·       opracowanie koncepcji dydaktycznej gry interaktywnej;

·       zaprojektowanie planszy do gry i strony internetowej;

·       stworzenie listy pytań i odpowiedzi w dwóch językach w trzech kategoriach;

·       dodanie funkcji gry do przycisków na stronie internetowej;

·       podzielenie strony na 3 podstrony w zależności od kategorii pytań;

·       testowanie i optymalizacja systemu.

Do wykonania prac wykorzystujemy takie narzędzia jak Visual Studio Code oraz VPS-host.

300 min.

Instruktorzy monitorują prawidłowy przebieg pracy. Służą radą i pomocą

 

3. Faza podsumowująca

·       Презентація розробленої інтерактивної гри,

·       підведення підсумків та внесення коректив.

120 min.

Instruktorzy monitorują poprawność pracy.

Сценарій  – Інтерактивна навчальна гра, що поєднує в собі настільну гру та QR-додаток.

Тренер: Марія Сарахман

МЕТА СЕМІНАРУ:

  • Формування творчого підходу,
  • покращення співпраці в групі,
  • вдосконалення навичок здобуття, відбору та використання інформації,
  • розвиток творчих здібностей,
  • розвивати вміння оцінювати, відбирати та обґрунтовувати свої рішення

Перебіг заходів

Назва та опис діяльності

Час

Коментарі

1. Вступна частина

·       Підготовка допоміжних матеріалів.

·       Ознайомлення з правилами роботи в класі.

·       Визначення часу перерви, повага до думки інших, вміння висловлюватися, наводити аргументи та контраргументи.

·       Вибір лідерів ІТ;

·       Обговорення плану роботи команди щодо програми створення веб-сайту дидактичної гри;

240 хв

Учасники проєкту працюють разом у команді, тренери виконують роль наставників та проводять вступний інструктаж. Будь які проблеми зі спілкуванням іноземною мовою вирішуються за допомогою перекладача у смартфоні.

2. Основна частина

Команда працює над створенням настільної гри з використанням технології QR-коду.

План роботи команди наступний:

безперебійна робота апаратного та програмного забезпечення та створення основи веб-сайту;

·       розробка концепції дидактичної інтерактивної гри;

·       дизайн ігрового поля та веб-сайту;

·       створення списку питань та відповідей на двох мовах за трьома категоріями;

·       додавання функцій гри для кнопок на веб-сайті;

·       розділення сайту на 3 веб-сторінки залежно від категорії питань;

·       тестування та оптимізація системи.

Для виконання роботи використовуються такі інструменти як Visual Studio Code та VPS-host.

300 хв

За правильним ходом роботи слідкують інструктори. Пропонують консультації та допомогу

3. Заключна частина

·       Презентація розробленої інтерактивної гри,

·       підведення підсумків та внесення коректив.

120 хв

Інструктори спостерігають за правильністю виконання робіт.

Next Post

Previous Post

© 2024 Akademia Techniki – Koncepcja, Kreacja, Produkt

Theme by Anders Norén