Akademia Techniki - Koncepcja, Kreacja, Produkt

PORADNIK METODYCZNY / МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

9. SCENARIUSZ NR 3 / СЦЕНАРІЙ №3

scenariusz nr 3 – Design dla interaktywnej gry dydaktycznej. Działania sekcji design i media.

Trener: Ulyana Moroz

CEL ZAJEĆ:

  • kształtowanie i przyswajanie wiedzy o desingnie jako ważnym składniku projektowania,
  • poznanie zadań i wymagań środowiska projektowego,
  • rozwijanie twórczej wyobraźni, logicznego, kreatywnego i krytycznego myślenia,
  • budowanie postaw kultury estetycznej,
  • zainteresowanie zawodem grafika.
  • doskonalenie współpracy w grupie,

 

POMOCE DYDAKTYCZNE: – komputer z dostępem do Internetu, drukarka, kserokopiarka. Flipchart, arkusze papieru, kolorowe markery, oprogramowanie: Microsoft Office, Canva, Adobe Illustrator.

METODY PRACY:  Burza mózgów, metoda projektu, praca w grupie

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Nazwa i opis czynności

Czas

Uwagi

1.  Faza wprowadzająca

·       Przygotowanie materiałów pomocniczych.

·       Przedstawienie zasad pracy na zajęciach. Określenie czasu przerw, poszanowania zdania innych, umiejętnego wypowiadania własnego zdania, przedstawiania argumentów i kontrargumentów.

·       Zapoznanie sie grupy polskiej i ukraińskiej,

·       Wybór liderów sekcji projektowej – deisgn i media,

·       Omówienie planu pracy zespołu w celu stworzenia projektu logo.

·       Omówienie planu pracy zespołu w celu monitorowania bieżącej pracy zespołów projektowych – ewaluacja on – going.

·       Omówienie planu pracy zespołu w celu upowszechniania informacji o działaniach projektowych.

240 min

·       Uczestnicy projektu pracują razem w zespołach,

·       Trenerzy działają jako mentorzy i zapewniają szkolenie wprowadzające.

·       Wszelkie problemy z komunikacją w języku obcym są rozwiązywane za pomocą tłumacza w smartfonie.

 

2. Faza realizacji

·       praca nad logo projektu;

·        praca nad projektem graficznym gry planszowej,

·       opracowanie projektu planszy do gry, pionków i kostki do gry;

·       opracowanie kodów QR;

·       przygotowanie i zamieszczenie informacji zdjęciowych i wideo dla TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube.

·        przygotowanie dziennej oceny pracy zespołów projektowych i samego projektu,

300 min

Trenerzy czuwają nad prawidłowym tokiem pracy. Służą radą i pomocą merytoryczną

3. Faza podsumowująca

·        prezentacja projektu gry, logo.

·        Prezentacja filmów i stron mediów społecznościowych: TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube.

·        podsumowanie wyników prac i wprowadzenie poprawek.

·       dokonanie oceny pracy po wykonaniu rezultatu przez członków sekcji design i media 

120 min

Trenerzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem prac

Сценарій 3 – Дизайн для інтерактивної навчальної гри. Робота секції дизайну та медіа.

Тренер: Ulyana Moroz

МЕТА СЕМІНАРУ:

  • формування та набуття знань про десинг як важливу складову дизайну,
  • ознайомлення із завданнями та вимогами дизайн-середовища
  • розвиток творчої уяви, логічного, креативного та критичного мислення
  • формування естетичної культури,
  • зацікавлення професією графічного дизайнера.
  • вдосконалення співпраці в групі,

НАВЧАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: Комп’ютер з доступом до Інтернету, принтер, ксерокс. Фліпчарт, аркуші паперу, кольорові маркери, програмне забезпечення: Microsoft Office, Canva, Adobe Illustrator.

МЕТОДИ РОБОТИ: Мозковий штурм, метод проектів, робота в групах

ПЕРЕБІГ ЗАХОДІВ

Назва та опис діяльності

Час

Коментарі

1. Вступний етап

·       Підготовка допоміжних матеріалів.

·        Ознайомлення з правилами роботи в класі. Визначати час для перерв, поважати думки інших, вміло висловлювати власну думку, наводити аргументи та контраргументи.

·       Знайомство з польською та українською групами,

·       Обрання керівників секцій проекту – deisgn та медіа,

·       Обговорення плану роботи команди над створенням проекту логотипу.

·       Обговорення плану роботи команди для моніторингу поточної роботи проектних груп – поточна оцінка.

·       Обговорення плану роботи команди з розповсюдження інформації про діяльність проекту

240 хв

·       Учасники проекту працюють разом у командах,

·       Тренери виступають у ролі менторів та проводять вступний тренінг.

·       Будь-які проблеми спілкування іноземною мовою вирішуються за допомогою перекладача на смартфоні.

2 Етап впровадження

·       робота над логотипом проекту;

·       робота над графічним дизайном настільної гри,

·       розробка дизайну ігрового поля, пішаків та кубиків;

·       розробка QR-кодів;

·       підготовка та розміщення фото- та відеоінформації для TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube.

·       Підготовка щоденної оцінки роботи проектних команд та самого проекту,

300 хв

За правильним ходом роботи слідкують інструктори. Пропонують консультації та допомогу

3. Завершальний етап

·       Презентація дизайну гри, логотипу.

·       Презентація відеороликів та сторінок у соціальних мережах: TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube.

·       Підбиття підсумків роботи та внесення коректив.

·       досягнення роботи після отримання результату членами секції дизайну та медіа.

120 хв

Інструктори слідкують за правильним виконанням робіт

Next Post

Previous Post

© 2024 Akademia Techniki – Koncepcja, Kreacja, Produkt

Theme by Anders Norén