Scenariusz nr 2: – Modelowanie 3D.
Trener: Maria Sarachman
CEL ZAJEĆ:
- kształtowanie kreatywnego podejścia,
- doskonalenie współpracy w grupie,
- doskonalenie umiejętności pozyskiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji,
- rozwój zdolności twórczych,
- rozwijanie umiejętności oceny, wyboru i uzasadniania swoich decyzji
POMOCE DYDAKTYCZNE:
- flipchart,
- arkusze papieru,
- kolorowe markery,
- komputery,
- drukarka,
- papier,
- kserokopiarka,
- kolorowe markery,
Narzędzia oprogramowania:
- program Fusion 360.
METODY PRACY: Burza mózgów, metoda projektu, praca w grupie.
PRZEBIEG ZAJĘĆ | Nazwa i opis czynności | Czas | Uwagi |
1. Faza wprowadzająca | l Zapoznanie się członków polsko-ukraińskiej grupy. l Przygotowanie drukarek 3D i materiałów. l Wprowadzenie do zasad pracy w grupie. l Wybór liderów sekcji. l Podział na grupy sekcji. l Omówienie planu pracy. l Rozdanie planu pracy. | 240 min. | Uczestnicy projektu pracują razem w zespołach, a opiekunowie pełnią rolę mentorów i zapewniają szkolenie wprowadzające. Wszelkie problemy z komunikacją w języku obcym są rozwiązywane za pomocą tłumacza w smartfonie. |
2. Faza realizacji | l Projektowanie logotypów instytucji edukacyjnych do wydrukowania w programie l Tworzenie prostej instrukcji modelu 3D w programie Fusion 360. l Przygotowanie do druku logotypów instytucji edukacyjnych. l Drukowanie modelu i logotypów na drukarkach 3D. l Obróbka końcowa modeli wydrukowanych na drukarce 3D l Przygotowanie scenariusza szkolenia w zakresie druku 3D w oparciu o zaprojektowany logotyp i stworzonej prostej instrukcji modelu 3D w programie Fusion 360. l Przygotowanie codziennej oceny pracy zespołów projektowych i samego projektu. Do wykonywania pracy wykorzystywane są narzędzia takie jak Fusion 360. | 300 min. | Instruktorzy monitorują prawidłowy przebieg pracy. Służą radą i pomocą |
3. Faza podsumowująca | l Prezentacja modeli i logotypów stworzonych za pomocą oprogramowania Fusion 360 na drukarce 3D. l Prezentacja scenariusza szkolenia w zakresie druku 3D. l Podsumowanie wyników pracy i wprowadzenie poprawek. l Przegląd pracy po otrzymaniu wyników przez członków zespołu projektowania i PR. | 120 min. | Instruktorzy monitorują poprawność pracy. |
Сценарій 2 – Моделювання 3D принтера
Тренер: Марія Сарахман
МЕТА СЕМІНАРУ:
- Формування творчого підходу,
- покращення співпраці в групі,
- вдосконалення навичок здобуття, відбору та використання інформації,
- розвиток творчих здібностей,
- розвивати вміння оцінювати, відбирати та обґрунтовувати свої рішення
НАВЧАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
- фліпчарт,
- аркуші паперу,
- кольорові маркери,
- комп’ютери,
- принтер, папір,
- ксерокс,
- кольорові маркери,
Nрограмні інструменти:
- програма Fusion 360.
МЕТОДИ РОБОТИ: Мозковий штурм, метод проектів, робота в групах
Перебіг заходів | Назва та опис діяльності | Час | Коментарі |
1. Вступна частина | · Знайомство з польсько та українською групою. · Підготовка 3D принтерів та матеріалів. · Ознайомлення з правилами роботи в групі. · Обрання керівників секцій. · Поділ на групи секцій. · Обговорення плану роботи. · Розповсюдження плану робот | 240 хв | Учасники проєкту працюють разом у команді, опікуни виконують роль наставників та проводять вступний інструктаж. Будь які проблеми зі спілкуванням іноземною мовою вирішуються за допомогою перекладача у смартфоні. |
2. Основна частина | · Проєктування логотипів навчаних закладів до друку в програмі. · Створення інструкції простої 3D моделі в Fusion 360. · Підготовка до друку, логотипів навчальних закладів. · Друк моделі та логотипів на 3D принтерах. · Пост обробка моделей надрукованих на 3D принтері. · Підготовка навчального сценарію з 3D-друку на основі розробленого логотипу та створеної простої інструкції з 3D-моделі у Fusion 360. · Підготовка щоденної оцінки роботи проектних команд та самого проекту. Для виконання роботи використовуються такі інструменти як Fusion 360. | 300 хв | За правильним ходом роботи слідкують опікуни. Пропонують консультації та допомогу |
3. Заключна частина | · Презентаціявиготовлених моделей та логотипів виготовлених за допомогою програми Fusion 360 на 3D принтері. · Презентація навчального сценарію з 3D-друку. · Підбиття підсумків роботи та внесення коректив. · Досягнення роботи після отримання результату членами секції дизайну та медіа. | 120 хв | Опікуни спостерігають за правильністю виконання робіт. |