Scenariusz nr 4 – Projekt „Polsko – Ukraińska Akademia Druku 3D” – PR i ewaluacja.
Trener: Ulyana Moroz
CEL ZAJEĆ:
- kształtowanie i zdobywanie wiedzy w zakresie pracy z mediami i opinią publiczną
- zapoznanie się z zadaniami i wymogami pracy nad reklamą
- tworzenie specjalnych strategii komunikacyjnych
- rozwój wyobraźni twórczej, logicznego, kreatywnego i krytycznego myślenia
- zainteresowanie zawodem menedżera PR
- praca nad tworzeniem filmów i sieci społecznościowych, gadżetów reklamowych
- doskonalenie współpracy w grupie
POMOCE DYDAKTYCZNE:
- komputer z dostępem do Internetu,
- drukarka,
- kserokopiarka.
- Flipchart,
- arkusze papieru,
- kolorowe markery,
- oprogramowanie: Microsoft Office, Canva, Adobe Illustrator.
METODY PRACY: Burza mózgów, metoda projektu, praca w grupie
PRZEBIEG ZAJĘĆ | Nazwa i opis czynności | Czas | Uwagi |
1. Faza wprowadzająca | · Przygotowanie materiałów pomocniczych. · Przedstawienie zasad pracy na zajęciach. Określenie czasu przerw, poszanowania zdania innych, umiejętnego wypowiadania własnego zdania, przedstawiania argumentów i kontrargumentów. · Zapoznanie sie grupy polskiej i ukraińskiej, · Wybór liderów zespołu projektowego – Dział PR i ewaluacji, · Omówienie planu pracy zespołu w celu stworzenia projektu logo. · Omówienie planu pracy zespołu w celu monitorowania bieżącej pracy zespołów projektowych – ewaluacja on – going. · Omówienie planu pracy zespołów w celu upowszechniania informacji o działaniach projektowych. | 240 min | · Uczestnicy projektu pracują razem w zespołach, · Оpiekunowie działają jako mentorzy i zapewniają szkolenie wprowadzające. · Wszelkie problemy z komunikacją w języku obcym są rozwiązywane za pomocą tłumacza w smartfonie. |
2. Faza realizacji | · Praca nad logo projektu. · Prace nad stworzeniem stron internetowych TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube. · Opracowanie projektów gadżetów reklamowych. · Przygotowanie i zamieszczanie zdjęć i filmów na TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube. · Przygotowanie dziennej oceny pracy zespołów projektowych i samego projektu. · Przygotowanie informacje do mediów | 300 min | Оopiekunowie czuwają nad prawidłowym tokiem pracy. Służą radą i pomocą merytoryczną |
3. Faza podsumowująca | · Prezentacja projektu gadżetów reklamowych, filmu projektowego · Prezentacja filmów i stron mediów społecznościowych: TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube. · podsumowanie wyników prac i wprowadzenie poprawek. · dokonanie oceny pracy po wykonaniu rezultatu przez członków zespołu PR i ewaluacji | 120 min | Оopiekunowie czuwają nad prawidłowym przebiegiem prac |
Сценарій 3 – Проект «Польсько-українська академія 3D-друку». – PR та оцінка.
Тренер: Ulyana Moroz
МЕТА СЕМІНАРУ:
- формування та набуття знань роботи із медіа та громадкістю
- ознайомлення із завданнями та вимогами роботи над рекламою
- створення спеціальних комунікаційних стратегій
- розвиток творчої уяви, логічного, креативного та критичного мислення
- зацікавлення професією графічного дизайнера
- робота над створенням відеороликів та соціальних мереж та рекламних гаджетів
- вдосконалення співпраці в групі
НАВЧАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
- Комп’ютер з доступом до Інтернету,
- принтер, ксерокс.
- Фліпчарт,
- аркуші паперу,
- кольорові маркери,
- програмне забезпечення: Microsoft Office, Canva, Adobe Illustrator.
МЕТОДИ РОБОТИ: Мозковий штурм, метод проектів, робота в групах
ПЕРЕБІГ ЗАХОДІВ | Назва та опис діяльності | Час | Коментарі | |
1. Вступний етап | · Підготовка допоміжних матеріалів. · Ознайомлення з правилами роботи в класі. Визначати час для перерв, поважати думки інших, вміло висловлювати власну думку, наводити аргументи та контраргументи. · Знайомство з польською та українською групами, · Обрання керівників секцій проекту – PR та оцінювання, · Обговорення плану роботи команди над створенням проекту логотипу. · Обговорення плану роботи команди для моніторингу поточної роботи проектних груп – поточна оцінка. · Обговорення плану роботи команди з розповсюдження інформації про діяльність проекту | 240 хв | · Учасники проекту працюють разом у командах, · Опікуни виступають у ролі менторів та проводять вступний тренінг. · Будь-які проблеми спілкування іноземною мовою вирішуються за допомогою перекладача на смартфоні. | |
2 Етап впровадження | · робота над логотипом проекту; · робота надствореням інтернет сторінок TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube · розробка дизайну рекламних гаджетів · підготовка та розміщення фото- та відеороликів для TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube. · Підготовка щоденної оцінки роботи проектних команд та самого проекту · Підготовка інформації для ЗМІ | 300 хв | За правильним ходом роботи слідкують інструктори. Пропонують консультації та допомогу | |
3. Завершальний етап | · Презентація дизайну рекламних гаджетів, фільму · Презентація відеороликів та сторінок у соціальних мережах: TIKTOK, Instagram, Facebook, YouTube. · Підбиття підсумків роботи та внесення коректив. · оцінка роботи після отримання результату членами команди з PR та оцінки | 120 хв | Інструктори слідкують за правильним виконанням робіт | |